Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

vissza a főlapra

Elektronikus Könyvtár

(tg): Apparátus nélkül. - Magyar Szó, 1990. VII. 4, 8.

 

Martonoson is megalakult a VMDK tagozata. A kanizsai helyi szervezetben ezzel hatra emelkedett a tagozatok száma, és lassan kiegészül a helyi szervezet tanácsa is. Ebben az elnökség tagjain kívül a tagozatok vezetõi kapnak helyet. Martonoson elnöknek Sárkány Róbertet, a kanizsai Potisje cserépgyár munkását, alelnöknek pedig Tandari Erzsébetet, az Elita cipõüzem helybeli részlegének dolgozóját választották.

Atagozat alakuló ülésé, amelyen a szervezet képviselõi bemutatták a VMDK-t, többen kifogásolták az értelmiség tartózkodását a VMDK szervezõdésében való részvételrõl. Mivel az összejövetelt a nyugdíjasegyesületben tartották, a közönség is jobbára nyugdíjasokból és fiatalokból tevõdött össze, szinte teljesen hiányzott a középkorosztály.

A fölvetett kérdések közül szóba került a múlt sebeinek föltépése is. Mint a kanizsai szervezet képviselõi elmondták, az ember csak úgy tud megbékélni a múltjával, ha túlteszi magát rajta, semmiképpen sem, ha elfojtja magában.

Volt, aki nem értette, miért lennének "függetlenek" a VMDK által állítandó esetleges jelöltek. Ezzel kapcsolatban ismét el kellett magyarázni, hogy a VMDK nem párt. Mellesleg ekörül némi nézeteltérés alakult ki a hatalom helybeli képviselõivel is, akik saját állításuk szerint ellenzik a pártok szervezõdését. Ezzel magyarázható, hogy a névre szóló meghívó ellenére nem tartották meghallgatásra érdemesnek a VMDK helybeli bemutatkozását.

Még egy kételyt kellett eloszlatnia a VMDK kanizsai szervezetének. A VMDK esetében szó sem lehet fotelharcról. A szervezetnek jó fölépítése és népes tábora ellenére mindmáig egyetlen fizetett alkalmazottja sincs, még a tartományi szervezet pénztárosa is társadalmi munkában végzi feladatát. Ráadásul semmilyen ingó vagy ingatlan vagyonnal, egyetlen saját helyiséggel sem rendelkezik, és kizárólag saját pénzforrásokból tartja fönn magát.